1970’den Bugüne Defne & Doğa Ailesi

Defne & Doğa Şirketler Grubu bir Aile şirketidir. Aslında bütün hikaye, doğup büyüdüğümüz topraklarda ki tarihi ve mitolojisi açısından gizemli olan Defnenin, genetik şifrelerimize kopyalanmasıyla başladı.

1970 ‘den itibaren yaptığımız işlerde, doğadan gelen bu bitkilerin tıbbi literatürde şifa kaynağı olması nedeniyle “Doğadan Gelen Şifa” sloganımızla 1979’da ilk ticari atılımıza başladık. Yılların vermiş olduğu tecrübelere dayanarak, Türkiye ve Yurtdışında ki firmalara ham madde temini gerçekleştirdik. Bitkilerin “Şifa” özelliğinden yararlanarak farklı kombinasyonlarda , Organik ve konvansiyonel uçucu yağlar, sabit yağlar, bitkisel sular, baharatlar ve bitkisel çaylar olmak üzere, sizlere sunmaya çalışıyoruz.

Günümüzde kanser ve diğer hastalıkların artmasından dolayı, “ŞİFA” kaynağı olarak Dünya’da ki birçok canlıya bu ürünlerin ulaşmasını hedefliyoruz. Türkiye, özellikle Defne konusunda Dünya’nın %90 ihtiyacını karşılaşmaktadır. Ayrıca birçok endemik bitkiye (Endemik bitki, bulunduğu bölgenin ekolojik şartlarından dolayı yalnızca belirli bölgede yetişebilen, dünyanın başka yerinde yetişme ihtimali olmayan, yöreye özgü bitki türüdür.) ev sahipliği yapar. Bu bitkilerin Şifa özelliklerinden dolayı sizleri öncelikle Türkiye’ye, ardından Toros dağlarındaki o muhteşem Defne ağaçlarını görmeye ve de Defne ağaçları arasındaki Organik fabrikamıza ziyaret etmeye çağırıyoruz.