Üretim

DEFNE&DOĞA Şirketler Grubu,  binlerce yıllık tarihe sahip bitkilerin gücünden oluşan aromaterapi ve  fitoterapi uygulamalarını çalışmalarına katarak, hammadde kalitesinin ne kadar önemli olduğunun bilincinde ve farkında olarak Antalya Toros Dağlarıdaki Sırtköyünde 1.000.000 metrekarelik arazi üzerinde kurulmuş baharat ve uçucu yağ üretimi tesisleri, DEFNE yaprağı kurutma fırınları, tane ve toz baharat üretimi  ile birlikte  4.000 metrekare kapalı alanında, uzman kadrosuyla hijyenik, doğa ile uyumlu ve gerekli mevzuatlar çerçevesinde ISO 22000:2005 ve ISO 9001: 2008 standartlarına göre üretim yapmaktadır.

DOĞADAN TOPLANMASI

Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin, doğadan toplama işlemleri bitkileri tanıyan, yöre insanlarından tarafından yapılmaktadır. DEFNE&DOĞA  ürün standartlarına en uygun hammaddeyi özenle seçerek alıyoruz. Yıllık yaklaşık olarak 2.500 ton defne yaprağı, 1.500 ton kekik, 400 ton adaçayı, 400 ton biberiye,  300 ton mersin, 300 ton okaliptus ve diğer tıbbi ve aromatik bitkiler çeşidinden 300 ile 400 ton arasında bitki toplamı gerçekleşmektedir.

KURUTMA

Kendi fabrikalarımızda hammaddeyi kuruturken;  doğallığın ve kalitenin öneminin bilincinde olarak  maksimum seviyede sağlayacak özel kurutma üretim ünitelerimizde yani günlük 20 ton ayda 600 ton yılda 7300 ton  tıbbi ve aromatik bitkileri  kurutma kapasitesine sahip  fırınlarımız ile gerçekleştiriyoruz.

MAKİNALAR

Hammadde üretimi aşamasında; doğadan toplanmasından, kurutulmasından, bitkilerin baharat ve çay şeklinde size sunulmasından ve bu bitkilerinden elde edilen  yağların, suların ne kadar önemli olduğundan farkında olarak, ihtiyaçlarınızı karşılamak için yüksek kalite ürünler sunmaya çalışıyoruz.

Tıbbi ve Aromatik Bitkilerden yılda 25 ton yağ ve 50 ton su üretim kapasiteli kazanlarımız, 0,5 gr- 5 kg arasındaki baharatları saniyede 1 adet ürünü paketleyecek şekilde otomatik ambalaj ünitelerimiz ile hizmetinizdeyiz.