Yönetim Kurulu Başkanı

Bugün Onursal Başkan olan sevgili babam Mehmet YILMAZ  ile birlikte Defne & Doğa adını Antalya Toros Dağlarının gizeminden, DOĞA’nın büyüsünden ve DEFNE’nin mucizelerinden esinlenerek ortaya çıkardık.  Doğadan gelen bu özel  bitkilerin tıbbi literatüründe şifa kaynağı olması nedeniyle “Doğadan Gelen Şifa” sloganımızla bu yolda ilerledik.

Antalya Toros Dağlarının Sırt Köyünde başlayan hikayemiz OXFORD’a kadar uzanmıştır. Okuma aşkım, öğrenmeye olan merakım  birçok üniversitede olmamı sağladı. İlk üniversite hayatıma,16 yaşımda başladım. 19 yaşımda Ankara Üniversitesi Bilimsel Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde  staj yaptım. 20 yaşımda Hem Kimyager hem de Kimya Öğretmeni olarak çift diploma ile mezun oldum . Yüksek lisans derslerimi yurtdışında burslu olarak konusunda  NOBEL ödülü alan üniversite’ye gittim.

Uçucu yağları elde edilirken kullanılan yöntemler her ne kadar bilim olsa da ayrı bir sanattır. Basınç, zaman, sıcaklık, hasat zamanı vb. gibi faktörlerin hepsi ayrı önemli birer faktörlerdir. Yılların verdiği bilgi ve tecrübelere dayanarak, sizlere yüksek kalitede uçucu yağları bilim ve sanat eşliğinde harmanlayarak gönül rahatlığı ile kullanımınızı hedeflemekteyiz. Amacımız, ruh, beden ve zihin DENGE’nizi oluşturmanız için bitkilerin gizemleriyle ve mucizeleriyle tanışmanızı sağlamaktır.

Defne&Doğa ailesi olarak zorlu süreçlerden geçerek bugünlere geldik. Her türlü engel ve zorluk bizleri başarılı olmak adına daha çok motive etti. Kendimizi bildiğimizden  beri bu sektördeyiz. Dolayısıyla Türkiye’de kimler bu sektöre katıldı, neden geldi, nasıl geldi, niçin geldi, gerçekte ne yapıyorlar kadar otomatik bilgi sahibi oluyoruz.

Özverili emeklerimizin sürecinde, farklılığa, yenilikçiliğe ve yaratıcılığa olan düşkünlüğümüz ilham kaynağımız olmuştur. Bu özelliklerimizin sonucunda, Defne&Doğa birçok konuda ilklere imzasını atmıştır.

Defne & Doğa, Türkiye’de İlk uçucu yağ ihracatı, İlk organik ürünler ihracatı, İlk Defne ticareti , İlk prospektüsler , İlk bilgi broşürü, ilk Kekik suyu, ilk organik  defne yaprak yağı, ilk organik kekik suyu, ilk organik mersin yağı, ilk organik Toros çayı, ilk Altın Marka ödülü alarak ve bununla kalmayıp üst üste 4 yıl boyunca 5 ödül almaktan gurur ve onur duyuyoruz.  

Kurulduğumuz günden bu yana, neredeyse yarım yüzyıldır, sahip olduğumuz değerleri koruyarak faaliyet gösterdiğimiz sektörde tüm canlılara ürünlerimizin “ŞİFA” kaynağı olmasını diliyoruz.

Geçmişten gelen değerlerimize sahip çıkarak, görünmeyen kahraman ekibimiz ile birlikte daha da ileriye götüreceğimize inanıyorum. Daha nice nesillere, Defne&Doğa’nın bir ürünü ile hayatlarına küçük dokunuşlar, küçük mutluluklar katmaya devam edeceğiz.

Kurucu / Yönetim Kurulu Başkanı
Aromatherapy and Phytotherapy 
MSc. Chemist Gökçe YILMAZ GARİP