SOSYAL SORUMLULUK

Sosyal Sorumluluk, Defne&Doğa ailesi için olmazsa olmazıdır. Kurucularımızın en çok hassasiyet gösterdiği konulardan biridir. Bu bir yaşam biçimidir. Bu ilke doğrultusunda birçok projeler yapılmıştır ve yapılmaya devam etmektedir. Bunun örneklerinden biri, Sürdürülebilirliktir.

  • Sürdürülebilirlik

Doğadan toplanan Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin, hasat ve hasat sonrası kayıplarını önlemek, kalite ve verimliliğinin arttırmak için resmi kurumlar ile birlikte “Kekik, Defne, Adaçayı çeşitleri Hasat ve Hasat sonrası İşlemleri için Yenilikçi Model Araştırması ve Pilot Uygulaması” projesine destek vermiştir.

Yılın, neredeyse her dönemi tedarikçilerimiz ve çitçilerimiz ile bir araya geliyoruz. Hem köylerimizin kalkınmasını hem de çiftçilerimizi destekliyoruz.

  • Yarım yüzyıllık geçmişimizle, tecrübelerimizle doğal olarak Bölgesel Uzmanlaşıyoruz. Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin hangi bölgede daha kaliteli ve verimli olduğunu biliyoruz. Bu deneyimlerimizi bilim ekibinde olan hocalarımıza hammadde temini yaparak Ar-Ge araştırmalarına destek veriyoruz.
  • Orman konusunda Dünyanın en büyük toplantısı olan ve bu yıl ilk kez NewYork dışında İstanbul’da düzenlenen Birleşmiş Milletler Orman Forumu (UNFF) 10. Oturumunda DELEGE olarak yer almaktan onur ve gurur duyuyoruz.