1959 yılında Manavgat Sırt Köyüne Ali YILMAZ’ın muhtar olarak başlamasıyla, Ali ve Mehmet YILMAZ “Doğanın mucizelerini, faydalarını insanlara nasıl ulaştırabiirim?” düşüncesiyle Defne&Doğa için ilk tohumu attılar.

 Defne yaprağı ve Kekik ticaretinin başlaması , ilk ihracatın yapılması

Tıbbi Aromatik Bitkilerle çevrili köyde üst üste 15 yıl köy muhtarlığı yaparak rahmetli dedemiz Ali YILMAZ bir ilke imza atarak resmi kayıtlara geçmiştir.

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler elde edilen yağların, yüksek kapasite için  fabrika boyutuna temel atılmıştr.

Defne&Doğa markalı olarak Türkiye’de satışına başlamıştır.

Gökçe hanımın çalışmaları ile Türkiye’de ilk defa  Tıbbi ve Aromatik Bitkilerden elde  edilen yağların içeriklerini , faydalarını v.b bilgileri  anlatan broşür yapıldı.

Türkiye’de ilk defa Tıbbi ve Aromatik bitkilerden elde edilen yağların prospektüsünü  hazırladık.

Türkiye’de henüz uçucu ve sabit yağların bilinirliği yaygınlaşmamışken, Kekik suyu’nu da piyasaya sunarak  faydalarını aktardık.

Defne & Doğa Ailesi, 8 – 19 Nisan 2013 tarihleri arasında İstanbul’da Orman konusunda Dünya’nın en büyük toplantısı olan ve o yıl ilk kez NewYork dışında İstanbul’da düzenlenen 133 ülkenin katıldığı Birleşmiş Milletler Orman Forumu (UNFF) 10. oturumuna delege olarak ev sahipliği yaptı.

Defne & Doğa ailesi, 15 – 18 Ekim 2015 tarihleri arasında İstanbul’da 7. düzenenlen Expontura Doğal, Organik ve Sağlıklı ürünler fuarında ev sahipliği yaptı.

Defne & Doğa ailesi olarak, IFOAM’un kontrolündeki Dünya’nın en büyük Organik Fuarı olan BioFach 2016 fuarına, 10 -13 Şubat tarihleri arasında Nürnberg / ALMANYA ‘da ev sahipliği yaptık.

Defne & Doğa ailesi olarak, IFOAM’un kontrolündeki Dünya’nın en büyük Organik Fuarı olan BioFach 2016 fuarına,  Nürnberg / ALMANYA ‘da ev sahipliği yaptık.

Defne & Doğa ailesi olarak, Dilek Ecza Deposunun 9 – 12 Mart tarihleri arasında NG Güral Thermal & Spa otelinde düzenlemiş olduğu fuar etkinliğinde yerimizi aldık.